تسلیحات سه بعدی که تولید می شوند ویژگی های منحصر به فردی دارند که موجب نگرانی مقامات گمرک سوئد شده است.

به گزارش شینیز نیوز ،مقامات گمرک سوئد درباره رواج استفاده از تسلیحات تولید شده به روش پرینت ۳ بعدی ابراز نگرانی کرده‌اند.

آن‌ها معتقدند ممکن است از این تسلیحات در حملات تروریستی استفاده شود. افزون بر این، از آنجایی که این تسلیحات از قطعات پلاستیکی تولید می‌شوند، کشف آن‌ها بسیار دشوار است و این مسئله موجب می‌شود دارندگان این تسلیحات بتوانند به سادگی از بازرسی‌های امنیتی عبور کنند.

با این‌که تعداد اندکی از این نوع تسلیحات در سوئد کشف و ضبط شده اند، مقامات گمرک این کشور هشدار داده‌اند این تسلیحات پلاستیکی می‌توانند در حملات تروریستی استفاده شوند که همین مسئله جلوگیری از انجام این گونه حملات را بسیار دشوار خواهد کرد. گفته می‌شود این تسلیحات در بازرسی‌های امنیتی تقریبا «نامرئی» هستند.

یک مقام از گمرک سوئد در این‌ باره گفت: «از این تسلیحات در محیط‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد؛ مانند فرودگاه‌ها، ساختمان پارلمان و یا هر منطقه ممنوعه دیگری که به طور معمول از ورود افراد مسلح به آن‌ها جلوگیری می‌شود.»

از آنجا که تسلیحات عادی از فلز ساخته شده اند، در بازرسی‌های امنیتی می‌توان آن‌ها را به سادگی شناسایی کرد. در مقابل، تسلیحات پرینت شده از قطعات پلاستیکی تشکیل می‌شوند که شاید هرگز شباهتی به اسلحه نداشته باشند.

مرکز ملی تحقیقات جنایی سوئد این تسلیحات را مورد آزمایش قرار داده و اعلام کرده است این سلاح‌ها قابلیت کشتن افراد را دارند.

در ماه‌های گذشته، پلیس مالمو تعدادی از تسلیحات تولید شده به روش پرینت ۳ بعدی را کشف کرده است.

پلیس مالمو اعلام کرده است یکی از تسلیحات کشف شده، با تپانچه رگباری «اشکورپیون» شباهت داشته، اما کالیبر آن ۲۲ میلیمتری بوده است. به نظر می‌رسد دیگر بخش‌های این سلاح، مانند لوله‌ها و خشاب، از اسلحه واقعی گرفته شده است، اما برخی دیگر از قطعات آن، پلاستیکی بوده و به روش پرینت ۳ بعدی تولید شده‌اند.

همچنین، علی‌رغم اینکه این سلاح‌ها می‌توانند کاملا کشنده باشند، در حال حاضر پرینت کردن تسلیحات در خانه غیرقانونی نیست.

انتهای پیام/