مشاور رئیس‌جمهوری گفت:بهترین شیوه‌ این است که مردم مطالبات بر حق خود را در چارچوب قوانین و مقررات و با درخواست مجوزها پیگیری کنند تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد.

به گزارش شینیز نیوز ، مرتضی بانک اظهار کرد: -اعتراض- پدیده‌ای است که هرازگاهی در کشورمان اتفاق می‌افتد، در دروه‌های مختلف این پدیده بوده و طبیعی است بخش عمده‌ای از مطالبات مردم، مطالبات بر حقی است.

وی تصریح کرد: بخشی از این مطالبات توسط دولت‌ها از جمله یازدهم و دوازدهم در حال اجرا یا اجرا شده، به اصطلاح برخی مطالبات نتایج نسبتا خوبی برای مردم داشته است.

وی ادامه داد: بخشی از مطالبات نیز با توجه به محدودیت‌ها و مشکلات موجود و تحولات اقتصادی بین‌المللی طبیعی است، مقداری هم متاثر از این نوع تحولات است و آنچنان که باید و شاید همه مطالبات مردم پاسخ داده نشده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد، تاکید کرد:‌به نظر می‌رسد بهترین شیوه‌ این است که مردم مطالبات بر حق خود را در چارچوب قوانین و مقررات و با درخواست مجوزها پیگیری کنند.

بانک اظهار کرد:‌ باید توجه داشت ایران یک کشور مستقل است و دشمن هم کم نداریم. همه شنیده‌ایم که آمریکا و اسرائیل توافقات جدیدی برای ضربه زدن به نظام ما داشته‌اند. عربستان هم بیش از گذشته به این مجموعه پیوند خورده است و لذا سوء‌استفاده برای برخی از این عناصر به وجود می‌آید، اگر رفتارهای ما، رفتارهایی در چارچوب قوانین و مقررات نباشد یا برخلاف آن باشد.

وی تاکید کرد: اولا باید به مطالبات مردم اهمیت داد و به آنها توجه شود، ثانیا مردم هم می‌توانند مطالبات خود را از روش‌های قانونی اعلام کنند. ثالثا باید توجه داشته باشیم سوءاستفاده‌ای که در این مسیر ممکن است از سوی برخی عناصر یا کشورها صورت گیرد را مورد توجه قرار دهیم.

انتهای پیام/