سه پیشنهاد دولت در خصوص افزایش درآمدهای مالیاتی، حذف بخشی از یارانه بگیران و همچنین افزایش قیمت بنزین در کمیسیون تلفیق مورد بازبینی و تعدیل قرار خواهد گرفت این را عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت.

به گزارش شینیز نیوز ، مهرداد لاهوتی، با بیان اینکه یکی از انتقادهای مهم به دولت در لایحه بودجه ۹۷ موضوع وارد شدن شوک به جامعه است، گفت: دولت اجازه داشت در چند سال اخیر قیمت حاملهای انرژی را به صورت تدریجی افزایش دهد اما این اتفاق تا کنون نیافتاده است، بنابراین برخی انتقادها به دولت در خصوص عدم اجرای قانون وارد است.

وی افزود: دولت با مطرح کردن پیشنهاد درآمد ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی به دنبال افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ و گازوییل به ۴۰۰ تومان با هدف هدایت این درآمد برای ایجاد اشتغال بود که در حال حاضر این پیشنهاد نتوانسته در فضای جامعه و مجلس بازخوردهای مثبت دریافت کند.

به گفته این عضو کمیسیون تلفیق، افزایش قیمت بنزین از ۱۰۰۰ به ۱۵۰۰ تومان قطعا شوک قیمتی در جامعه ایجاد خواهد کرد که نمی‌تواند در شرایط فعلی یک پیشنهاد مطلوب باشد.

لاهوتی ادامه داد، بر اساس پیشنهاد دولت از یک طرف حدود ۳۵ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد و از سوی دیگر افزایش چندین هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیات عملکرد در شرایط فعلی منطقی به نظر نمی‌رسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هر سه پیشنهاد دولت در خصوص افزایش درامدهای مالیاتی، حذف بخشی از یارانه بگیران و همچنین افزایش قیمت بنزین در کمیسیون تلفیق مورد بازبینی و تعدیل قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/