سازمان خصوصی‌سازی بلوک ۱۶.۷۵ درصدی سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان را در بازار فرابورس ایران  به عرضه می گذارد.

به گزارش شینیز نیوز ، بلوک ۱۶.۷۵ درصدی سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان توسط سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از سوی صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، در روز ۲۰ دی‌ماه به طور یکجا و شرایطی، در بازار فرابورس ایران عرضه می شود.

این بلوک تعداد ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۴ سهم از کل سهام شرکت ذوب‌آهن اصفهان را شامل می شود که قرار است توسط شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن به عنوان کارگزار عرضه‌کننده این بلوک، به قیمت پایه هر سهم ۷۹۴ ریال در بازار دوم فرابورس ایران عرضه شود.

همچنین مطابق اطلاعیه منتشرشده، ثمن معامله به دو طریق یکجا و نقد، یا نقد و اقساط (در شرایطی که ۱۰ درصد مبلغ نقدی و بقیه در اقساط مساوی شش‌ماهه طی ۶ سال با نرخ ۱۳ درصد باشد) قابل پرداخت است.

گفتنی است نماد معاملاتی شرکت ذوب‌آهن اصفهان مهرماه سال ۹۰ در گروه فلزات اساسی در بازار دوم فرابورس درج و معاملات سهام آن از تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه همان سال آغاز شد.

همچنین سازمان خصوصی‌سازی تاکنون چندین بار در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، درصدی از سهام این شرکت را در معرض فروش گذاشته است که ویژه در خصوص این بلوک ۱۶.۷۵ درصدی، تا کنون متقاضیان اقبالی به آن نشان نداده‌اند.

انتهای پیام/