شینیزنیوز- معاون فناوری اطلاعات شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با اجرای طرح خدمات اجباری (uso) و تاکید دولت و وزارت ارتباطات بر توسعه خدمات ارتباطی در روستاها، افزون بر ۲۵ هزار روستای کشور به اینترنت پرسرعت مجهز خواهند شد.
به گزارش  شینیزنیوز، ستار هاشمی روز چهارشنبه در جلسه معارفه رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج اظهار داشت: اولویت در فاز نخست این طرح با روستاهای دارای بیشتر از ۲۰ خانوار جمعیت است.
وی با بیان اینکه این طرح از سال ۹۳ آغاز شده و بدون اشاره به روستاهای بهره مند از این طرح، گفت: بر اساس طراحی اولیه باید تا پایان تیر سال آینده تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.
وی تصریح کرد: برای اجرای فاز نخست این طرح افزون بر پنج هزار میلیارد ریال اعتبار از صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است.
وی یکی از اهداف مهم این طرح را توسعه پایدار در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان دانست و گفت: البته روستاهایی که از هم اینک از خدمات ADSL بهره مند هستند مشمول این طرح نمی شوند.
وی همچنین گفت: بیش از ۷۳هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور وجود دارد که از این میزان سهم استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۸۷ کیلومتر است.
هم اینک ارتقا و گسترش فیبر نوری در استان به میزان یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر در دست اجراست.
هاشمی افزود: طرح خدمات اجباری عمومی (uso) از سال ۱۳۹۲ تاکنون آغاز شده و تا زیر پوشش بردن ۲۵ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور ادامه خواهد داشت.
در این آیین با حکم صادق عباسی شاهکو مدیر عامل شرکت ارتباطات زیر ساخت کشور، «محمد شجاعی» به سمت رئیس شرکت ارتباطات زیر ساخت استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد.
انتهای پیام/